Milan Báča (* 1959)

Ředitel svitavského gymnázia. Člen Fotoklubu Svitavy, Svazu českých fotografů, Volného sdružení východočeských fotografů, České federace fotografického umění. Je absolventem Fotoškoly Pardubice.

Používá CANON EOS 40D, CANON EOS 30V, PENTACON Six.

V letech 2009 a 2010 se stal Kandidátem Mistra Svazu českých fotografů, v roce 2010 od SČF obdržel titul „Autor Svazu českých fotografů“ (ASČF). Vystavoval několikrát ve Svitavách, dále v Poličce, Hradci Králové, Pardubicích, Praze atd. Publikuje v denním tisku, na internetu, fotografie mu vyšly ve Photo Life, Digifoto, vydal knihu fotografií o Islandu (2005) a knihu fotografií o svitavském masopustu (2006). Věnuje se reportážní a umělecké fotografii a fotografování přírody. Je spoluautorem knihy fotografií „Svitavy – město v pohybu“ (2006): „Fotografuji téměř třicet let, práce na této knize je vyvrcholením mých fotografických aktivit a od počátku jsem ji bral jako ohromnou příležitost i zkušenost.“

Výběr I.

Fotografie do knihy Svitavy – město v pohybu

 

Fabrika

 

Masopust

 

Harmonikáři

 

Dva komentáře to “Milan Báča (* 1959)”

 1. 1
  Fotovýlet do Hořic | Fotoklub Svitavy Says:

  […] V úterý 6. 7. 2010 pořádáme pro členy fotoklubu a jejich přátele fotovýlet do Hořic, kde jsou dva parky soch (v Hořicích je kamenická škola a pořádají se zde pravidelná sochařská sympozia, sochy zůstávají v parcích). Mohl by to být dobrý námět na klubové téma. Více na: http://www.symposiumhorice.cz/cz/park.php?i=3.  Odjezd auty okolo 8:00. Zájemci, nahlaste se Milanu B., aby se obsaral dostatečný počet aut a zájemci se do nich mohli rozdělit. Návrat odpoledne. Několik fotek z workshopu ZDE.[Prezentace] […]

 2. 2
  Václav Špillar Says:

  Vážení přátelé!

  Dovolujeme si Vás oslovit a představit Vám zcela nový projekt, který právě startuje, a který je zejména určen právě Vám – fotografům.
  Jedná se o projekt Český fotograf roku – http://www.ceskyfotografroku.cz

  Jeho cílem je v široké základně našich českých fotografů najít nové „talenty“ a zviditelnit jejich práce, které si zaslouží veřejný obdiv.
  Myslíme si, že u nás dnes skoro jednoznačně platí „Co Čech – to fotograf“ a že je velká škoda, nechávat tolik zajímavých fotografií bez pozornosti ležet v šuplících!

  Ať už fotíte hodně nebo málo, ať už jste si někdy přáli vidět svou povedenou fotografii někde v knize či nikoliv, možná máte snímek, který jiní budou obdivovat!
  Nenechávejte si ho jen pro sebe!
  Přidejte se k ostatním známým i neznámým fotografům!
  Dejte šanci svým fotografiím objevit se v krásné publikaci!

  Věnujte tomuto projektu pár minut svého času a nebudete litovat!
  http://www.ceskyfotografroku.cz je tu právě pro Vás, pro Vaše přátele, známé, kamarády! Pošlete ho dál, ať se ukáže jakými jsou Češi dobrými fotografy!

  Za Váš čas, pochopení a zájem o náš projekt Vám srdečně děkuje

  za realizační tým projektu
  Ing. Václav Špillar

Leave a Reply