Josef Sotona (* 1933)

Amatérsky fotografuje od mládí. Je zastáncem digitální fotografie a  různých technik. Absolvoval Konzervatoř Prof.Šmoka. Do Fotoklubu Svitavy přešel z Fotoklubu Litomyšl. Je čestným členem Fotoklubu Nova v Košicích. Účast na celostátních a zahraničních soutěžích – více jak 200x se střídavými úspěchy. Je stále aktivní.

Další příspěvky od Josefa Sotony najdete ZDE

6 komentářů to “Josef Sotona (* 1933)”

 1. 1
  Pavel S. Says:

  Super foto,moc líbí 🙂

 2. 2
  Josef Sotona Says:

  Dík za pochvalu – to potěší,ale pozor na to,abych nezpychnul !! Teď vážně: Musím ještě hodně přidat,abych „srovnal krok“ s ostatními
  kolegy. Do nového roku „Dobré světlo“ všem !!!

 3. 3
  Emil Hrubý Says:

  Zdravím a přeji v práci hodně zdaru. Nemaloval jste někdy? neskoušel to? Znáte popř. Vašeho jmenovce? díky.

 4. 4
  Sotona Says:

  To: Emil Hrubý. Děkuji za přání (i když trochu opožděně). Kreslit jsem zkoušel jako školák. Tehdy celkem úspěšně. Co se týká mého jmenovce, opravdu nevím, koho máte na mysli. Zdravím ! Sotona.

 5. 5
  Ing.Josef Podvalský Says:

  Vážený kolego!
  Vaše fotografie sleduji na výstavách i v MO již od svého mládí. Jsem přeci jenom o 11 let mladší. Nevím, zda víte, že v současné době již několik let pracuji na zpracování historie mapových okruhů. Účastnil se jich také váš fotoklub a byljsem v kontaktu s kolegou Bačem, který to prý však nepamatuje a kolegou Samuelem, který mi nějaké podklady poskytl. Jedná se mi především o Jeníčkův mapový okruh a tak bych se Vás chtěl zeptat, zda by se něco tj. výsledky nenašlo i u Vás.
  Zdravím z Jaroměře. Podvalský

 6. 6
  Sotona Says:

  Vážený kolego,
  těší mě Váš zájem o mé fotografie, které já nepovažuji za nějak zvlášť mimořádné. K Vaší žádosti: Členem Fotoklubu Svitavy jsem teprve krátce, takže Vám toho moc nepovím o mapových okruzích, kterých se klub v minulosti účastnil. Přešel jsem z Fotoklubu Litomyšl, kde byl hlavní náplní Českobudějovický a ještě Turnovský mapový okruh ve kterých jsem pomohl Litomyšli několikrát výrazně zabodovat.
  Zdravím Vás z Trstěnice! Sotona.

Leave a Reply