Karel Netolický (* 1947)

Fotografuje od svých 20 let. V této době se zúčastňoval zejména armádních soutěží umělecké tvořivosti a foto využíval při psaní článků a reportáží z činnosti železničního vojska. Získal několik věcných cen a diplomů. V pozdější době aktivně sportoval v lovu ryb udicí, včetně toho, že vedl kroužky rybářů, rybářské tábory a pod.

Vrcholem jeho aktivit je trenérská činnost v disciplíně lov ryb udicí. V roce 1997 získalo družstvo žen stříbrnou medaili na mistrovství světa v itálii. Fotografoval jen reportážní foto, které opět využíval k propagaci tohoto sportu, výsledků a zejména práce s mládeží.

V současné době je osobním trenérem syna Patrika, který získal v roce 2007 titul mistra světa v této disciplíně a v roce 2008 se probojoval v družstvu Nového strašecí do 1. ligy. Posledních 10 let  se plně věnuje fotografování – zejména tohoto zajímavého sportovního odvětví.

Z fotografií pořádá výstavy při výročních schůzích a konferencí ČRS. Největší úspěch měla výstava fotografií při mistroství světa v Pardubicích v roce 2007, kterou zhlédlo asi 1000 diváků, včetně zahraničních delegací. Foto využívá opět k propagaci práce s mládeží.

V roce 2008 se podílel na tisku kalendáře ČRS 4 fotografiemi z mistrovství světa. Prezentace jeho foto byly promítány při přijetí mistrů světa v Kramářově vile u předsedy vlády na podzim v roce 2007. Dále pak při vyhlašování sportovců roku 2007  ČRS v Praze.
Fotografie publikuje v rybářských periodikách  a ve  Svitavském deníku.

Používá PANASONIC XX.

Zúčastnil se Národní výstavy a celostátní soutěže amatérské fotografie (2008), vystavoval několikrát ve Svitavách, zúčastnil se Ratibořického mapového okruhu (2007-2008), obnovuje vitrínu fotoklubu na svitavském náměstí.

Zimní snímky – -20 stupňů

Leave a Reply